ایجاد فایل humans.txt

در الگوریتم جدید گوگل که پاندا خونده میشه، توجه بیشتر از سمت موتور جستجو به کاربران رفته و قبل از اینکه سایت شما در صفحات اول موتورهای جستجو به نمایش در بیاد...

 

 

ایجاد فایل humans.txt

 

اونها باید مطمئن بشن که سایت شما و مطالب اون برای کاربران ارزشمنده. یعنی یه جورایی باید جلب اعتماد کنید. اولین و بهترین راه هم شناختن نویسنده اون وبلاگ و یا وبسایت هست. مثلا وقتی شما دنبال مقالات حسابداری هستید و میرید تو یک وبلاگ و میبینید نویسنده اون شخصی مقل دکتر دستگیر هست، مطمئن میشید که مطالب این سایت بار علمی بالایی داره.

یک راه مناسب برای این که نویسنده وبلاگ و یا سایت را معرفی کنیم، استفاده از فایلی مانند فایل robots.txt هست. بله ، شما فقط نباید به فکر روبوتها باشید، باید به فکر کاربران و یعنی همون انسان ها نیز باشید و فایلی بنام humans.txt ایجاد کنید و در اون از خودتون و گروهتون و سایت توضیحاتی برای انسان هایی که میخواهند با شما آشنا بشن قراربدید. بعد فایل را دقیقا مثل فایل robots.txt در روت هاستتون قرار بدید یعنی بصورت www.you.ir/humans.txt قابل دسترسی باشه و بهتره که در قسمت سربرگ هم این کد را قرار بدید تا این فایل را معرفی کنید:

 

<link type=”text/plain” rel=”author” href=”http://you.ir/humans.txt” />

الان نمونه این فایل را در آدرس زیر میتونید ببینید:

 

http://www.3eo.ir/humans.txt

بد نیست به فایل humans.txt خود گوگل هم یکسری بزنید که دو چیز دستتون بیاد:

اول اینکه این فایل لازمه!

دوم اینکه نوشتنش قائده خاص و سختی نداره!

آدرسش هم که مشخصه دیگه:

http://www.google.com/humans.txt